top of page

7 tipů co dělat, když venku prší

Jaro přináší mnoho krásných a zábavných aktivit pro

děti, jako jsou hledání pokladů, pikniky a hraní na hřišti. Nicméně, když venku prší, mohou se rodiče cítit poněkud omezeni v tom, co mohou s dětmi dělat. Ale naštěstí existuje řada zábavných a interaktivních aktivit, které můžete s předškoláky dělat v interiéru, když venku prší.


  • Tvorba výtvarných projektů

Jarní období přináší mnoho inspirací pro výtvarné projekty. S dětmi můžete tvořit květiny z papíru, malovat květinové motivy na kameny nebo vyrobit pestrobarevné papírové motýly. Děti si mohou vytvořit vlastní šperky, kreslit a malovat, nebo dokonce tvořit své vlastní poklady.


  • Knižní klub

Když venku prší, knihy jsou skvělý zdroj zábavy a vzdělávání pro děti. Můžete si s nimi přečíst oblíbenou knihu, nebo společně prozkoumat nové knihy z knihovny. Děti si mohou také vytvořit vlastní knihu, nebo si hrát na knihovníky a půjčovat si knihy navzájem.


  • Hry a pohybové aktivity

Když venku prší, můžete si s dětmi hrát různé hry a pohybové aktivity uvnitř. Například můžete hrát stolní hry, jako jsou Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky. Můžete také vytvořit vlastní hru, kterou si děti s vámi zahrají. Kromě toho můžete s dětmi tancovat, cvičit jógu, nebo se společně zúčastnit tréninku na domácím trenažéru.


  • Vaření

Vaření je další skvělou aktivitou pro předškolní děti, když venku prší. Můžete si s nimi péct koláče, vařit polévky, nebo připravovat svačinky na další den. Děti si mohou také vyzkoušet, jaké to je být kuchařem a připravit si vlastní jídlo.


  • Zahrát si divadlo

Divadelní hry jsou další skvělou aktivitou pro předškolní děti, když venku prší. Děti si mohou vytvořit své vlastní divadlo a hrát si s různými postavami. Můžete společně vytvořit scénář, kostýmy a kulisy a následně předvést před ostatními. Tuto aktivitu můžete také propojit s výtvarnými projekty a děti mohou vyrobit vlastní loutky.


  • Vytvořit vědecký experiment

Vytvoření jednoduchých vědeckých experimentů je další skvělou aktivitou pro děti, když venku prší. Můžete si společně vytvořit bublající vulkán, experimentovat s barvami nebo zkoumat, co se stane, když smícháte různé kapaliny. Tato aktivita nejen, že zábavná, ale také učí děti nové věci a podněcuje jejich zvědavost.


  • Relaxace a meditace

Když venku prší, je také důležité se uvolnit a odpočinout si. S dětmi můžete společně cvičit různé relaxační techniky a meditace. Například můžete společně zhluboka dýchat, cvičit jógu nebo se učit vizualizaci. Tato aktivita pomáhá dětem zlepšit soustředění a uklidnit mysl.


Když venku prší, nemusí být zábava konec. S těmito aktivitami můžete udržet děti zábavně a interaktivně zaneprázdněné a pomoci jim rozvíjet své schopnosti a zájmy. Důležité je být kreativní a flexibilní, přizpůsobit se situaci a najít způsoby, jak se společně bavit a učit se i v deštivém počasí.


84 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page