Nejčastější otázky

Jaký je termín dodání?


U zakázkové výroby - tj. u věcí, které vyrábím vlastníma rukama (mimo většinu textilu, kufříků, papírových dekorací, tapet, samolepek....), je doba dodání cca 8 týdnů. Menší objednávky se snažím vyrobit a odeslat co nejdříve. Nejvytíženější jsou podzimní, zimní měsíce a část jara - tady se doba dodání může protáhnout i na 10 týdnů. U hotových věcí, které mi dodávají jiné šikovné ruce, je doba dodání cca 2 týdny nebo je zboží skladem.
Jaké jsou možnosti dopravy, osobního vyzvednutí?


Standardně je nastavena možnost dodání balíku přes DPD. Zpravidla den předem obdržíte sms s upozorněním, že následující pracovní den bude balík doručovaný. V den doručení Vám přijde sms s dvouhodinovým doručovacím oknem. U drobnějších věcí je možné zaslat přes Zásilkovnu. Balíček stojí 70Kč. Takto lze zaslat například nosičku, pastelkovníky, kufříky, plakáty, kostičky apod. Na tuto možnost se ale prosím předem informujte, mrknu, jestli zrovna Vaše objednávka se vejde do maximálního povoleného rozměru Zásilkovny. Osobní vyzvednutí je také po dohodě možné.
Je možné zaslání do zahraničí?


Ano, na Slovensko vychází balík na 250Kč. Do jiných států EU se prosím informujte. Například do Německa nebo Rakouska je možné zaslat jeden balík za cca 500Kč. Do těchto států je účtován každý balík. Pro představu: do jednoho balíku se vejdou 4 kallax boxy a nějaké drobnosti :-)
Z jakých materiálů jsou výrobky zhotoveny?


Používám březovou překližku, smrkový masiv, vodouředitelné barvy a laky s atesty na použití na dětské hračky a styk s potravinami. Méně namáhané výrobky jsou pro vyniknutí krásy dřeva voskovány tuhým voskem na bázi včelího vosku. Použitá lepidla jsou s emisní třídou A+ pro interiéry (tedy nejlepší možná) nebo vodou ředitelná PVAC tam, kde je to pro daný účel vhodné. Tapety a samolepky jsou tištěny na certifikované bezpečné materiály. Snažím se ve své výrobě vyhýbat plastům, MDF deskám a jiným lepeným materiálům více, než je to nezbytně nutné s ohledem na funkčnost. Ostatní krásné věci, které nevyrábím, ale jsou v nabídce eshopu, jsou vyrobeny v ČR, z českých nebo evropských materiálů s důrazem na ekologičnost, přírodní a recyklovatelné materiály s absolutním minimem nutných plastů.